Pozvanka na konferenci
 
Budování státu: inovace nebo stagnace

Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci 

BUDOVÁNÍ STÁTU: INOVACE, NEBO STAGNACE?

 

Konferenci pořádá Vysoká škola CEVRO ve spolupráci s Future Forces Forum, Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu a Centrem transatlantických vztahů. . 

 

čtvrtek 18. ledna 2024 v 13:30  
Vysoká škola CEVRO, Jungmannova 28/17, Praha 1

Vstup na konferenci je ZDARMA

Inovace a rozvíjení nových schopností jsou klíčovým aspektem moderního světa a Česká republika si nesmí nechat ujet vlak. Proto ve spolupráci s partnery přichází Vysoká škola CEVRO s akcí zaměřenou na zdůraznění klíčové role inovací v ekonomice.

 

Cílem konference je propojení odborníků, podnikatelů a zástupců státu za účelem diskuze o nejnovějších trendech a vývoji v oblastech technologie, vědy a byznysu.

 

Program konference zahrnuje 3 panelové diskuse a inovační workshop:

 

V prvním panelu zaměřeném na důležitost inovací pro ekonomiku, konkurenceschopnost a pro zajištění bezpečnosti a obrany ČR budou diskutovat prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, bezpečnostní analytik Otakar Foltýn z Vojenské kanceláře prezidenta republiky ČR, vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný a Marek Šimandl, generální ředitel Generálního ředitelství cel.

 

Druhý panel se bude věnovat klíčovým směrům inovačních projektů pro ekonomiku/konkurenceschopnost i pro zajištění bezpečnosti a obrany ČR. Pozvání do druhého panelu přijali Jan Paďourek, vrchní ředitel sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Ministerstva vnitra ČR, Miroslav Feix, ředitel sekce plánování schopností Ministerstva obrany ČR, Jana Žaludová, ředitelka Prague.bio, a bezpečnostní analytik Pavel Štalmach z Vysoké školy CEVRO.

 

Ve třetím panelu se budou diskutovat procesní a institucionální podmínky pro úspěšnou realizaci inovací. Co je potřeba udělat a nastavit z pohledu veřejného a soukromého sektoru proberou viceprezident CSG Aerospace Bohuslav Přikryl, René Samek z Czechinvestu, Vít Horký, zakladatel Czech Founders, a startupista Tomáš Pluhařík.

 

S přednáškou na téma Proč veřejné snahy o podporu podnikání a venture kapitálu selhaly – a co s tím dělat? vystoupí profesor Josh Lerner z Harvardské univerzity.

 

Doprovodným programem konference budou i ukázky inovačních technik v rámci praktického workshopu.

 

Vysoká škola CEVRO také představí nový postgraduální studijní program MPA s názvem Inovační management. Partneři představí FFF inovační akcelerátor.

 

Konferenci bude moderovat František Mičánek, brigádní generál v záloze z Vysoké školy CEVRO.

 

Cílem konference je přispět k výměně myšlenek a spolupráci mezi různými sektory tak, aby se podpořilo inovační myšlení a jeho aplikace v praxi. Konference také nabídne možnost networkingu, při kterém mohou účastníci navázat nové kontakty a rozšířit své profesní sítě.

 

Staňte se součástí vznikající inovační sítě!


Ctíme zásady ochrany osobních údajů dle platných zákonů a obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Vámi zadané osobní údaje budou zpracovány, uchovány a chráněny společností Future Advanced Technologies, z.ú. dle těchto zásad a budou využívány výhradně pro emailovou komunikaci týkající se projektu FUTURE FORCES FORUM.


Copyright (C) 2023 Future Advanced Technologies, z.ú.
All rights reserved.


Nechcete již nadále odebírat e-maily z oblasti inovací? To nás mrzí.

 Odhlásit se můžete zde.